Czy praca zdalna to to samo co telepraca?

Pojęcie telepracy jest kojarzone z marketingiem bezpośrednim, ze sprzedażą telefoniczną. Oczywiście ogólnie rzecz ujmując, jest to praca polegająca na wykonywaniu szeregu połączeń telefonicznych do klientów, kontrahentów. Bynajmniej jednak nie można owego pojęcia utożsamiać z pojęciem pracy zdalnej. W odniesieniu do tej ostatniej należy bowiem uwzględnić znacznie szerszy zakres obowiązków, znacznie większą ilość wykorzystywanych urządzeń oraz oprogramowania.

Czym współcześnie jest praca zdalna?

Praca zdalna to głównie praca przez internet. Wykonywana jest ona zarówno z poziomu własnego domu jak również i z każdego innego miejsca. Podstawą pracy zdalnej jest dostęp do sieci, do połączeń sieciowych, a tym samym dostęp do odpowiedniego sprzętu i odpowiedniego oprogramowania. Aby móc działać jak najbardziej sprawnie i przy tym także bezpiecznie, nie można działać w oparciu o nieaktualne wersje oprogramowania. W tym względzie bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po Microsoft 365.

Microsoft 365 – platforma idealna do pracy zdalnej

Microsoft 365 jest de facto znana każdemu. To nic innego jak aktualna wersja pakietu Office 365. Jednakże w porównaniu z tym ostatnim, tutaj mowa jest o narzędziu jeszcze bardziej rozbudowanym i jeszcze bardziej doskonałym. Mówiąc o tej platformie, należy wskazać na:

  • znacznie większą wydajność pracy zdalnej w dowolnym miejscu, w którym przebywa dana osoba
  • znacząco mniejsza ilość formalności niezbędnych do wykonania
  • bardzo wysoki poziom zachowanego bezpieczeństwa

Wydajność to kwestia kluczowa

Zarówno w pracy zdalnej jak i w tej wykonywanej bezpośrednio w miejscu zatrudnienia, niezwykle istotnym elementem jest wysoka wydajność. Platforma Microsoft 365 uzyskanie owej wysokiej wydajności umożliwia. Jest to możliwe dzięki zawartości sporej ilości efektywnych narzędzi. Przede wszystkim jest to pakiet znany z Office 365, czyli Word, Excell oraz Powerpoint. Funkcje kalendarza, szeroki dostęp do poczty mailowej, programy Outolook, Exchange są niezastąpione. W pracy zdalnej nie może obejść się także bez różnego rodzaju telekonferencji, spotkań online, chatów. W tym względzie bardzo pomocne jest korzystanie z zawartości Microsoft Teams. Nie sposób także nie wspomnieć o magazynie w chmurze o pojemności 1 TB, dzięki któremu można swobodnie zarządzać wszelkiego rodzaju plikami.

Niezwykle istotne bezpieczeństwo

Z punktu widzenia firmy kluczowym elementem jest nie tylko uzyskanie wysokiego poziomu wydajności pracy, ale również zapewnienie bezpieczeństwa zarówno sobie jak i swoim klientom. Microsoft 365 to platforma, która dba o tenże aspekt proponując szeroki zakres ochrony przed atakiem wirusów, spamem, złośliwym oprogramowaniem, tym wymuszającym okup, próbującym wyłudzić istotne informacje czy też każdym innym. Bezpieczeństwo w tym miejscu jest zatem zapewnione również w odniesieniu do wykonywania pracowniczych obowiązków na prywatnych urządzeniach pracowników. Nie dziwi zatem fakt, że owa platforma jest powszechnie wykorzystywana.