Czy internet może motywować do ćwiczeń?

Dobre pytanie – czy internet może motywować do ćwiczeń? Z założenia korzystamy z internetu raczej siedząc przed komputerem, więc jak tu mówić o motywacji? Okazuje się, że z motywacyjną pomocą przychodzi szereg różnorodnych urządzeń – które mniej lub bardziej powiązane są właśnie z internetem. Jeśli szukasz motywacji do ćwiczeń, uprawiania sportu lub do pozbycia się zbędnych kilogramów – ten artykuł będzie dla Ciebie świetną inspiracją.

Urządzenia i nowe technologie – nowoczesne motywatory?

Internet działa w dwojaki sposób – z jednej strony jest bardzo przydatny, to swego rodzaju kopalnia wiedzy i informacji, a z drugiej – bardzo mocno ogranicza aktywność fizyczną. Spędzanie wielu godzin przed komputerem nie zwiastuje spektakularnie dobrego zdrowia i kondycji. Bolące plecy, kręgosłup, problemy z poruszaniem się to tylko początek rozwoju prawdziwych dolegliwości, jakie mogą Ci uprzykrzyć życie. Całe szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Jakie?

Internet w połączeniu z modułem Bluetooth to prawdziwy skarb dla osób, które chcą zacząć na poważnie dbać o swoje zdrowie. Istnieje wiele urządzeń, które możesz sparować ze sobą za pomocą tych technologii. Mogą to być między innymi słuchawki, wagi elektroniczne, opaski i zegarki fitness. W jaki sposób związane są ze sportem? Otóż ze słuchawkami połączonymi za pomocą Bluetooth dużo wygodniej jest biegać, czy też trenować inne dyscypliny sportu. Podczas ćwiczeń nie będą Ci się plątać zbędne kabelki. Waga elektroniczna połączona ze smartfonem nie tylko pomoże Ci w analizie wagi ciała, ale umożliwi precyzyjny pomiar tkanki tłuszczowej. A co z opaskami fitness? Te będą najbardziej motywujące do ciężkiej pracy. Jak to możliwe?

Zaprzyjaźnij się ze smartbandem lub smartwatchem

Smartbandy i smartwatche to coraz popularniejsze urządzenia służące do monitorowania aktywności fizycznej. Dlaczego warto poznać je bliżej? Przede wszystkim dlatego, że wizualnie praktycznie niczym nie różnią się od zwykłych zegarków i możesz nosić je w ten sam sposób. Oba urządzenia wyświetlają też datę i godzinę. Aby w pełni korzystać z ich funkcjonalności wystarczy, że sparujesz je ze swoim smartfonem. Oczywiście wcześniej musisz pobrać ze sklepu odpowiednią aplikację umożliwiającą połączenie i zapis osiąganych wyników. Urządzenia te monitorują ilość wykonanych kroków, pokonaną odległość oraz przeliczają ilość spalonych kalorii. Ponadto część z nich bada tętno i posiada możliwość wyboru aktualnie wykonywanej aktywności, dla jeszcze lepszego dopasowania wyników.

Większość tego typu urządzeń jest odporna na zachlapania, co sprawia, że możesz spokojnie zmywać z nimi na ręku naczynia, brać kąpiel czy też prysznic. Część jest nawet całkowicie wodoodporna – co umożliwia nawet pływanie i nurkowanie z opaską lub zegarkiem. Ponadto po sparowaniu z telefonem są w stanie wyświetlać przychodzące powiadomienia, a w przypadku smartwatchy – nawet pełną obsługę wiadomości i połączeń.

No dobrze, ale co z tym wszystkim wspólnego ma internet?

Aplikacje które łączą się ze smart opaskami i zegarkami często posiadają własne grupy wsparcia np. na Facebooku. Przykładem takiej aplikacji jest YAZIO – pozwala na monitorowanie ilości zjedzonych kalorii każdego dnia. Można ją połączyć z aplikacją obsługującą inteligentne urządzenia monitorujące, co pozwala na bieżące dopasowanie kalorii do stylu życia i zapotrzebowania na energię Twojego organizmu. Grupa spod skrzydeł YAZIO działa w języku polskim, co jest dużym ułatwieniem. Gromadzi ludzi, którzy przede wszystkim chcą schudnąć. Wymieniają się tam swoimi osiągnięciami, zdjęciami, a także pomysłami na posiłki i treningi. Przynależność do grupy osób, która ma podobne cele, zdecydowanie pozytywnie wpływa na poziom motywacji do działania.