Antywirus sposobem na problemy z komputerem

Twój komputer chodzi tak wolno, że podczas jego włączania, czy ładowania jakiejś strony internetowej, albo otwierania plików, możesz spokojnie jechać po kawę? Na stację benzynową? Do innego województwa? Nic nie dzieje się bez przyczyny – zamulanie to najczęściej efekt zaniedbań przy wyborze antywirusa.

Dlaczego właściwie antywirus?

Antywirus to program, który dla Twojego komputera działa jak osobisty ochroniarz. Ochroniarz, który biegle zna kilkanaście sztuk walk i wie jak poradzić sobie z dużym i małym zagrożeniem. Na dodatek jest tak dyskretny, że nawet nie zauważysz jego obecności.

Wybór antywirusa nie jest prosty, bo na rynku znajdziesz przeróżne rodzaje oprogramowania antywirusowego, jednak pamiętaj, że jeszcze gorszy jest całkowity jego brak. Dlatego warto zadać sobie pytanie:

Co powinien posiadać dobry antywirus?

Dobry antywirus potrafi ustrzec Twój komputer przed wszystkimi zagrożeniami, jakie aktualnie pojawiły się – głównie – w sieci. Stąd też warto co jakiś czas dokonywać aktualizacji oprogramowania antywirusowego. Świat cyfrowy to świat, który rozwija się najszybciej – każdego dnia pojawiają się nowe zagrożenia, które mogą sparaliżować pracę Twojego komputera. A co gorsza – wykraść z niego wrażliwe dane i m.in. ukraść z konta Twoje pieniądze.

Dobry antywirus musi szybko i skutecznie radzić sobie z zagrożeniami próbującymi dostać się do Twojego komputera. Odpierać ataki wirusów, robaków, spyware, adware, Trojanów i innych niebezpieczeństw.

Aby mógł to robić skutecznie, musisz co jakiś czas odnawiać licencję na program antywirusowy. A takie subskrypcje możesz wykupić na 12, 24 i 36 miesięcy – tak, aby korzystanie z programu chroniącego Twój komputer było dla Ciebie jak najbardziej wygodne.

Odnawianie subskrypcji antywirusa

Przedłużanie licencji to rzecz, o której trzeba pamiętać po upłynięciu czasu, na jaki wcześniej wykupiłeś subskrypcję. Dla wielu osób, pamiętanie o tym może być nieco kłopotliwe. A zapominanie o odnowieniu licencji może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi skutkami – niestety – skutecznych ataków na komputer.

Tutaj z pomocą przychodzi Norton 360, który w najnowszym wydaniu całkowicie odmienia świat przedłużania licencji. O sposobie na zapominanie przeczytasz tutaj.

Automatyczne odnowienia z pewnością zrewolucjonizują rynek oprogramowań antywirusowych. Jednak to rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W ostateczności to i tak Ty decydujesz, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.